powrót do strony głównej
O nasLeczenieZdjęciaZespól Kontakt Szkolenia

Światłoterapia

Światłoterapia jest przede wszystkim metodą leczenia depresji sezonowych tj. występujących w okresie jesienno-zimowym. Z powodzeniem stosuje się tę metodę w leczeniu zaburzeń snu spowodowanych zmiana stref czasowych lub pracą zmianową. Jest metodą wspomagającą w leczeniu zaburzeń nerwicowych i depresyjnych.

Próbuje się stosować trę metodę w leczeniu bulimii, zespole napięcia przedmiesiączkowego, oraz innych dolegliwościach. Jest dopuszczalna metodą leczenia depresji u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Pacjenci poddawani są ekspozycji na światło o natężeniu 10 000 luxów, czyli bardzo jasne światło pozbawione promieniowania UV. Tak intensywne światło podobnie jak w słoneczny letni dzień pobudza poprzez siatkówkę oka szyszynkę do wydzielania melatoniny, z której powstaje serotonina, hormon odpowiedzialny za nasz nastrój. W naszym ośrodku cykl leczenia trwa 2 tygodnie codziennie przez 15- 30 min. Zabiegi wykonywane są głównie w godzinach porannych. Związane jest to z rytmem biologicznym i zwykle większą aktywnością w tych godzinach. Nie bezwzględnych przeciwwskazań do stosowania tej metody.
Należy zachować ostrożność przy stanach zapalnych gałki ocznej np. spojówek.


  Psychoterapia  | Choreoterapia   | Muzykoterapia | Światłoterapia | Leczenie farmakologiczne | Klub pacjenta

Przychodnia Ochrony Zdrowia Psychicznego - Ruda Śląska Nowy Bytom - psychoterapia:terapia nerwic, lęków, depresji i zaburzeń odżywiania. Leczenie indywidualne i grupowe
Powered by TAFA ©